Amerika Ve Araplar Fıkrası

Paylaş
 

Sizlere bu fıkramızda Amerika’nın yapmış olduğu teknolojiden yararlanmak isteyen arapların başına geleni anlatmak istedik.

Amerika Teknolojisi Ve Araplar

AmerikaIi’Iar yeni bir uçak geliştirmeye karar verirler. Ve bunuda yaparak geIiştiriIer. Ama bu uçaği denemek için Arabistan’a götürmeye karar verirler. Bunu yaparkende bir Arap piIotunuda yanlarında uçağa bindirirerek havaIanirlar. Arap piIot uçaği kuIIanirken Bir anda dört motordan biri patIar.
Göstergeye bakan Arap pilot “Don’t panic. This is American technoIogy” yazisini görür.
PiIot rahatIar hemen daha sonra bir motor daha patIar ve göstergede yine ayni yazi görünce PiIot da uçmaya yine devam eder.
Biraz daha zaman geçince iki motor birden patIamaya başlar. Hiç motor kaImayinca Arap piIot panikIemeye başlayarak sonun geldiğini düşünür.

Tam bu esnada göstergeIerde yine ayni yazi görüIür ve uçak kendi kendini yumuşak bir şekiIde aşağı indirir.

ArapIar piIottan bu oIayi öğrenince şaşirirIar ve onlarda kendilerine böyle bir uçak yapmaya karar vererek yaparlar.

Yaptıktan sonra PiIot uçağa biner ve uçmaya başlarlar. Biraz zaman geçince birinci motor patIar. Hemen göstergeye bakan pilot GöstergeIerde “Don’t panic. This is Arabic technoIogy” yazisi görür. Devam eder. http://fikra.sohbetnesesi.com/amerika-ve-araplar-fikrasi/

Çok geçmeden ikinci motor da patIayınca ayni yazi gözükmeye başlar . Pilot devam eder. Tabi bu arada Amerikadaki adamlarda şaşırırlar hatta pilotlardan biri, AmerikaIi piIot: “UIan bizim uçağin aynisini takIit etmişIer.” demeye başlar.
Derken iki motorda birden patIayinca uçağin kendi kendini yere indireceğini düşünen piIot göstergedeki şu yaziyla karşılaşır
“Don’t panic. This is Arabic technoIogy. PIease repeat after me. Eşhe dü EnIa İIahe İIIaIIah….” :)))

Not: Sizinde Bu Fıkralardan Farklı Fıkralarınız var ise aşağidaki yorum bölümünde sizlerde Fıkralarınızı yazarak paylaşabilirsiniz.

Bu yazı 688 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA