Eşek Fıkrası

Eşek Fıkrası
Paylaş
 

Bildiğimiz gibi Nasrettin Hocanın baya bir eşek fıkrası var, bunlardan birini sizlerle paylaşmak istedik.

Nasrettin Hoca Eşek Fıkrası

nasrettin hoca bir gün köyden şehire eşekle gitmektedir. Eşeğe oğlunu bindirmiş, kendisi eşeğin yularından tutmuş yürüyor, biraz gittikten sonra yolda iki kişi bunlara bakıp gülüyor, Baksanıza eşek kadar genç delikanlı eşeğe binmiş yaşlı adam yürüyor bu olacak işmi demişler, bunun üzerine nasrettin hoca çocuğu eşekten indirip kendisi biniyor, biraz daha gittikten sonra bu sefer karşılarına çıkan biri yuh olsun be bacak kadar çocuk yürüyor kazık kadar adam eşeğe binmiş insan sakalından utanır demiş ve bunun üzerine nasrettin hoca kendiside eşekten iniyor ve yürümeye devam ediyorlar. Biraz daha geçtikten sonra yine köylünün biri ulan bunlar ne salak insanlar eşeği yanlarına ne için almışlar acaba kazık kadar iki adam yürüyor eşek boşta anlamadım gitti demiş, ve bunun üzerine nasrettin hoca cocukla beraber eşeğe biniyor az geçtikten sonra yan http://fikra.sohbetnesesi.com/esek-fikrasi/ kahvahanelerden birinden ulan bu zalimlere bakın zavalı hayvana iki kişi binermi bunlar ne biçim insan demişler, ve bunun üzerine nasrettin hoca bir la hawle çekip oğlum gördün mü insanların ağzı torba değilki bağlayasın herkes istediğini söyler biz en iyisi bildiğimiz gibi yapalım.

Not: Siz Siz olun hayatı kimseye göre ayarlamayın insanlar istedikçe herşeyden kusur bulur önemli olan insanın rahat olmasıdır. Bu derside bu fıkradan alabiliriz.

Not: Sizinde Bu Fıkralardan Farklı Fıkralarınız var ise aşağidaki yorum bölümünde sizlerde Fıkralarınızı yazarak paylaşabilirsiniz.

Bu yazı 3370 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA