Fıkralarımız

fıkralar
Paylaş
 

Genel Fıkralar

Bu Gün Sizlere Fıkralar bölümünde sunacağımız fıkralardan ders almamızı ümit ederek, Fıkraları payalaşacaz. Umarım Beğenirsiniz.

Kuyuya Düşen Eşek Fıkrası

Bir Gün bir köyde Eşeğin biri kuyuya düşer, acılar ıçında sızlanan eşek Anırmaya başlar ve nihayet sahibi eşeğin sesini duyar ve kuyunun başına gelir. Bakarki eşeği düşmüş kuyuya ve yaralı bir şekilde sızlanıyor, ne yapacağını şaşıran adam köylülere haber verir. Ve köylüler gelmeye başlar. Köylülerle beraber düşünen herkes çare bulamaz ve son çare olarak, eşeği kurtaramıyacaz barı üstünü kapatalım kuyuda kapanmış olur eşekte toprağın altında kalır diye karar almışlar ve başlamışlar toprak atmaya kuyuya, Yukardan üstüne toprak gelen eşek düşen her toprağı altına alarak sirkilenerek yavaş yavaş üste çıkıp kurtulmuş. Köylülerin amacı öldürmekken oysaki Eşeği kurtardılar.

Not: Çoğu Zaman bizlerinde üzerine düşen sayıyızca dert, tasa olur. Önemli olan fıkradaki gibi herşeye rağmen kendimizi sirkeleyip gelen herşeyi ayaklarımızın altına alıp bir şeyleri başarabilme azmidir. Adınlığa Adımın Tek Çaresidir.

Evlat Edinme Fıkrası

Bir gün okulda ögrenciler bir araya gelerek aile fotograflarını tartışmaya başlamışlar. Bu ögrenciler arasından birinin ne saçı, ne rengi, nede huyu suyu ailesine benziyormuş, arkadaşları yoksa sen evlatlıkmısın diye arkadaşı ile dalga geçmeye başlarken arkadan bir ses, O Evlatlık değil benim evlatlık olan diye bağırmış. Ve arkadaşları sormuş madem evlatlıksın o halde evlat olmak nedir anlatırmısın bize demişler. Ve O Cevap Gelmiş.

Anne Karnında Değil, Annenin Yüreğinde Büyümüşsün Demektir.

Not: Çıkarabileceğimiz sonucun aslında ailemizin kim yada ne olduğu değilde bize verdiği önemi göstermektedir.

Kürk Fıkrası

Zengin Bir Ailenin Hanımı Olan Kadın bir gün kendisine kürk alır. Ve Aynanın karşısına geçip kendine bakarken o esnada kızı gelir ve anne sen o kürkü giyerken ne kadar mutlu oluyorsun, peki o hayvanın canının nasıl yandığını, onu öldürdüğünüzüde biliyormusun der, Ve Annesi,

Sus Kızım Baban Hakkında Ne Biçim Konuşuyorsun Der:)

At Nasıl Çalınır Fıkrası

Bir gün at çalmak üzere ahıra giren bir genç, ahir sahibi tarafından yakalanır. Ve Bağlanılır. At Sahibi merak eder ve sorar. Bana at nasıl çalmaya çalışıyorsunuz söylede bir başkası çalmaya kalktığında önlem alayım bu duruma karşılıkta bende seni serbest bırakacam der, Hırsız kabul eder Ve Ahır sahibide ipleri çözer, Hırsız alır attın ipini açar üstüne binner ve dört nala koşturmaya başlar, Arkadan seslenir adama.
Gördünmü At Böyle Çalınır. :)

Dün Neredeydin Fıkrası

İşe Geç kalan adam koştura koştura işe yetişmeye çalışır ama ne yazık ki geç kalır. Ve bu durumdan dolayı gidip müdür beyden özürdilemek ister. Müdür beyin yanına gider ve. Müdürüm Geç kaldım kusura bakmayın der. Müdür Beyde bu gün bir saat geç kaldın sorun değil fakat dün tüm gün neredeydin der :)

Boyanmış At Fıkrası

Bir gün kovboy sabah kalkıp tam bara gideceken bakar ki attı boyanmış, kızgınlıkla hemen bara gelir ve bağırmaya başlar, Kim attımı boyadı benim diye, o esnada arkadan iri yarı kocaman bir adam ayağa kalkarak ben boyadım ne olcak der ve kovboy korkmaya başlar,
Hiç ikinci kattı ne zaman atacan diye merak ettim de onu sorcaktım der :)

Etkisiz Dilenci Fıkrası

Bir gün bir dilenci yol kenarında durmuş dilenirken bir yandan da kendisine para uzatanlara dua eder. Ve o esnada bir adam gelip para verir. Fakat elini kaldırarak dua etme bana der, Bu duruma şaşıran dilenci neden böyle dedin der, Ve adam da Duan kabul olsaydı sen dilenci olmazdın der :) http://www.fikra.sohbetnesesi.com/fikralarimiz/

Rahatsız Olmayın Fıkrası

Eşi tarafından eleştirilmiş bir adam namaz kılmıyor diye azarlanır. Adamda bir gün karar verir namaz kılacam diye ve caminin yolunu tutmuş, Tam Camiye girerken Cemaate far namazını kılmak için ayağa kalkar, Cemaatin ayağa kalktığını gören adam Bağırarak
Lütfen Rahatsız Olmayın oturun der:)

Şanslı Pizzacı Fıkrası

Bir gün Fabrika sahibi yanına müdürünüde alarak işçileri denetlemeye çıkar, Ve o esnada orda oturan birini görür ve Fabrika sahibi yanına gelir. Ne kadar alıyorsun aylık der , adam 400 tl der ve adam cüzdanından çıkarır 400 tl verir ve bir daha gelme buraya der, tamam deyip gider adam, ve fabrika sahibi müdür beye sorar ne zamandan bu yana çalışıyor bu adam burda diye , Müdür o burda çalışmıyordu efendim sadece pizza getirmişti der :)

Haksız Olarak Fıkrası

Bir gün polisler kapıya dayanır bir ailenin, Ve bir şeyden haberi olmayan bir adamı alıp hapishaneye götürmeye çalışırlar. Ve eşi bağırır haksız yere götürüyorsunuz O bir şey yapmadı haksızlık bu diye , O Esnada adam eşine sesizce seslenerek sus hanım haklı olarakmı götürselerdi :)

Hemşire Fıkrası

Bir gün nöbeten çıkıp sabah eve gelen hemşire, Kocasını uyandırmamak için sesizce odaya girmeye çalışır o esnada odada çarşafın altından sesler duyar ve içerden sopayı alır vurmaya başlar, durmadan ses çıkınca daha da sert vurmaya başlayan hemşire sonra mutfağa gidip su içip kendisine gelmek ister fakat kocasını mutfakta oturmuş görür, Ve kocası Hanım dün gece annenler geldi bende odayı onlara verdim uyandıklarında bir hoşgeldin de istersen der :)))

Not: Sizinde Bu Fıkralardan Farklı Fıkralarınız var ise aşağidaki yorum bölümünde sizlerde Fıkralarınızı yazarak paylaşabilirsiniz.

Bu yazı 1026 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA