Kızıldereli isimleri Fıkrası

Kızıldereli isimleri Fıkrası
Paylaş
 

Kızıldereli isimleri

Bir gün kızılderili bir çocuk babasına kafasına takılan bir soruyu soruyor. Baba diğer insanların isimleri ne kadar güzel Ahmet, Ays, Hamt, Ton…. hepsi kısa isimler. Bizimkiler, sanki bir masal gibi. Gece uyanan çakal, gün batarken uçan kartal, bunlar ne biçim isimler?
Ve baba bak yavrum, kızılderili adları, gerçekten bir öykü ve masaldır bu yüzden isimlerimiz en güzel olanıdır. Bak mesela, küçük kardeşin Dolun Ay, ay dolunay halinde iken, annen yanıma gelmişti, beraber olduk, o doğdu.. Erkek kardeşin, Çakan Şimşek; annenle bir gün http://fikra.sohbetnesesi.com/kizildereli-isimleri-fikrasi/ gezerken, sağanak halin de bir yağmurdan kurtulmak için girdiğimiz mağaranın ağzında, şimşekler çakarken annenle birlikte olmuştuk ve kardeşin doğdu bu yüzden ismi Çakan Şimşek oldu. Mesela ablan, bahar çiçeği ilkbaharda annenle otların arasında koşarken yere düşmüştük sonra birlikte olduk ve ablan doğdu bu yüzden ismi Bahar Çiçeği oldu. Şimdi anladın mı Yırtık Don ?

Gönderen: Melih

Melih: Mahallenin delisi bu fıkrayı anlatmıştı bende yazdım paylaşırsanız minnetar kalırım tşk şimdiden.

Not: Sizinde Bu Fıkralardan Farklı Fıkralarınız var ise aşağidaki yorum bölümünde sizlerde Fıkralarınızı yazarak paylaşabilirsiniz.

Bu yazı 902 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA