Ye Kürküm Ye Fıkrası

Ye Kürküm Ye Fıkrası
Paylaş
 

Nasrettin hoca fıkralarını bir çoğumuz bilmekteyiz bilinen en güzel fıkralarından olan kürk fıkrasını sizlerle paylaşmak istedik ama unutmayın ki aslında fıkraların birde bize ders verici yanları vardır.

Kürküm Ye Fıkrası

Nasrettin hoca bir düğün evine gider, fakat kıyafetleri eski olduğu için hiç kimse onu yemeye buyur etmez. Diğer konuklara hizmete bulunulurken kimse onu iplemez. Bunun üzerine hoca gocunur, hemen eve gider ve en güzel kürkünü giyip geri gelir. Tam o sırada sofra kurulmuş herkes yemek yiyordu. Nasrettin hocayı yeni kıyafetlerle gören halk hemen onu sofraya buyur eder. Buyur hocam oturun derler, http://fikra.sohbetnesesi.com/ye-kurkum-ye-fikrasi/ ‎ Bunun üzerine hoca etli yemeği kürküne doğru uzatır, ve kürküm ye der, Konuklar şaşkındır. Ala ala hoca bu ne iş derler, kürk yemek mi yer, hoca bunun üzerine saygı gören ben değildim, eski kıyafetlerim içindeyken bana selam sabah etmediniz, siz saygıyı kürküme gösterdiniz ve bu yemeğide o hak ediyor der, :)))

Not: Bu Konuyla Alakalı Mevlanın bir sözünü hatırlatalım. ”Çok insan gördüm üzerinde elbise yok, çok elbise gördüm içinde insan yok”

Not: Sizinde Bu Fıkralardan Farklı Fıkralarınız var ise aşağidaki yorum bölümünde sizlerde Fıkralarınızı yazarak paylaşabilirsiniz.

Bu yazı 3995 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA